Tipy ako ušetriť na kúrení

kúrenie

V dnešnej dobe už nemusíte v obytných priestoroch sťahovať teplotu na minimum, tiež obliekať sa do hrejivých zvrškov. Len preto, aby ste ušetrili v zimných mesiacoch za vykurovanie. Máme pre vás pár trikov, ktoré zaručene zníži spotrebu za energie, a pritom si budete môcť užiť príjemného tepla. Tieto fígle fungujú spoľahlivo, počítajte s minimálnymi nákladmi.

Po prvé upchajte všetky štrbinky v miestnosti, z ktorých odchádza teplo von. K tomuto účelu slúžia nalepovacie penové a gumové tesnenie do okien a dverí. K dostaniu sú aj moderné tesniace lišty, tak aj textilné ochrany proti prievanu v mnohých farebných prevedeniach. Je možné vymeniť pri dverách nepraktický prah za vyšší model.

Pred vykurovacími telesami nemajte umiestnený žiadny nábytok. Pokiaľ ho náhodou máte postavený pod oknami, kde je radiátor, radšej ho presťahujte. Aby teplo mohlo prestupovať rovnomerne do miestnosti.

Pred radiátory inštalujte špeciálny hliníkovú fóliu, ktorá dokonale odráža teplo späť do izby.

Na vykurovacie teleso neodkladajte vlhké kusy bielizne a odstraňujte z neho pravidelne prachovej časti. Radiátory nezakývejte dlhými záclony alebo závesy.

Niektoré potrubie vedúce cez extrémne chladné miesta môžete zaizolovať, zamedzíte tak úniku tepla.
termostat
Vetrajte cez deň krátko, ale poriadne. Bohato vám na to stačí desať minút. Pri dlhšom vetranie miestnosť zbytočne chladne a môžu v nej vznikať aj plesne.

Pri nízkych vonkajších teplotách udržujte správnu teplotu v miestnostiach. Tá sa má pohybovať niekde medzi dvadsiatimi až dvadsiatimi dvoma stupňami Celzia. V spálni má byť o niečo nižšia teplota, zato v kúpeľni si môžete dovoliť prikúriť. Keď mu nie ste doma, optimálna teplota by mala byť okolo pätnásť až sedemnásť stupňov.

Nezabudnite si zaobstarať komfortné ventily s termostatickými hlavicami, vďaka ktorým môžete kedykoľvek vyregulovať teplotu v jednotlivých častiach obytného priestoru.

Ak disponujete finančnými prostriedkami, investujete ich do výmeny kvalitných okien. Usporíte tým cez dvadsať percent energie. Zateplením znížite náklady na vykurovanie až o päťdesiat percent.

Neposlednom rade môžete vymeniť váš starý kotol za nové ekologické zariadenie

Pridaj komentár

Kúrenie

Správne vetranie zabraňuje plesniam a šetrí náklady na vykurovanie

raskla ventilácia Foto: archív obrázkov ARKM Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je vetrať. Ak sú okná permanentne sklopené, najmä v zime, nedochádza k skutočnej výmene vzduchu. Vlhký vzduch ako po sprchovaní, varení alebo v spálni zostáva v miestnosti, čo samozrejme vedie k množeniu plesnízvýhodnený. Steny sa tiež ochladzujú, čo tiež zvyšuje spotrebu energie, pretože kúrenie musí nielen ohrievať vzduch […]

Read More
Kúrenie

Moderné biokrby

Všetci milujú krby, pretože vám dávajú pocit domova a prívetivosti, priateľskú atmosféru a chladné zimné noci strávia vedľa vašej babičky a počúvajú rozprávky. Moderný krb nevyzerá nič podobne ako staromódny tehlový a krb na stenu, o ktorom sme sa zvykli dozvedieť, ale vy si môžete vybrať pekne trendy, ktorý je namontovaný na stene. Tieto úžasne […]

Read More
Kúrenie

Šetrite energie, a kúrte efektívne

Opäť sa výrazne ochladilo a vy premýšľate, ako sa doma zohriať aj v čase vykurovacej sezóny a to tak, aby účet za energie nebol vysoký? Aj pokiaľ máte nové okná a zateplený dom, tak sa pred chladom neochránite. Najmä v čase mimo vykurovacej sezóny oceníte zdroj tepla, s ktorým môžete ostať v teple. Aby ste mali v byte teplo počas celého roka, a najmä počas […]

Read More
%d blogerom sa páči toto: