Tipy ako ušetriť na kúrení

kúrenie

V dnešnej dobe už nemusíte v obytných priestoroch sťahovať teplotu na minimum, tiež obliekať sa do hrejivých zvrškov. Len preto, aby ste ušetrili v zimných mesiacoch za vykurovanie. Máme pre vás pár trikov, ktoré zaručene zníži spotrebu za energie, a pritom si budete môcť užiť príjemného tepla. Tieto fígle fungujú spoľahlivo, počítajte s minimálnymi nákladmi.

Po prvé upchajte všetky štrbinky v miestnosti, z ktorých odchádza teplo von. K tomuto účelu slúžia nalepovacie penové a gumové tesnenie do okien a dverí. K dostaniu sú aj moderné tesniace lišty, tak aj textilné ochrany proti prievanu v mnohých farebných prevedeniach. Je možné vymeniť pri dverách nepraktický prah za vyšší model.

Pred vykurovacími telesami nemajte umiestnený žiadny nábytok. Pokiaľ ho náhodou máte postavený pod oknami, kde je radiátor, radšej ho presťahujte. Aby teplo mohlo prestupovať rovnomerne do miestnosti.

Pred radiátory inštalujte špeciálny hliníkovú fóliu, ktorá dokonale odráža teplo späť do izby.

Na vykurovacie teleso neodkladajte vlhké kusy bielizne a odstraňujte z neho pravidelne prachovej časti. Radiátory nezakývejte dlhými záclony alebo závesy.

Niektoré potrubie vedúce cez extrémne chladné miesta môžete zaizolovať, zamedzíte tak úniku tepla.
termostat
Vetrajte cez deň krátko, ale poriadne. Bohato vám na to stačí desať minút. Pri dlhšom vetranie miestnosť zbytočne chladne a môžu v nej vznikať aj plesne.

Pri nízkych vonkajších teplotách udržujte správnu teplotu v miestnostiach. Tá sa má pohybovať niekde medzi dvadsiatimi až dvadsiatimi dvoma stupňami Celzia. V spálni má byť o niečo nižšia teplota, zato v kúpeľni si môžete dovoliť prikúriť. Keď mu nie ste doma, optimálna teplota by mala byť okolo pätnásť až sedemnásť stupňov.

Nezabudnite si zaobstarať komfortné ventily s termostatickými hlavicami, vďaka ktorým môžete kedykoľvek vyregulovať teplotu v jednotlivých častiach obytného priestoru.

Ak disponujete finančnými prostriedkami, investujete ich do výmeny kvalitných okien. Usporíte tým cez dvadsať percent energie. Zateplením znížite náklady na vykurovanie až o päťdesiat percent.

Neposlednom rade môžete vymeniť váš starý kotol za nové ekologické zariadenie

Pridaj komentár

Kúrenie

Aké sú vlastnosti rôznych technológií elektrického vykurovania?

Rozhodli ste sa investovať do elektrického vykurovania , no neviete, aké zariadenie si vybrať? Konvekcia, akumulácia, žiarenie, zotrvačnosť: objavte špecifiká každej technológie. Rôzne druhy vykurovania na prvý pohľadKonvekciaTento spôsob prenosu tepla využíva elektrické konvektory . Vzduch sa ohrieva vďaka elektrickému odporu a následne sa rozvádza v miestnosti. Táto konvektora je však najmenej sofistikovaná a konvektory […]

čítaj viac...
Kúrenie

Solárne teplo: Teplo zo slnka na teplú vodu a vykurovanie

Solárna tepelná energia sa vzťahuje na výrobu tepla zo slnečného žiarenia pomocou kolektorov umiestnených na streche. Solárne systémy sú vhodné na ohrev vody a na podporu vykurovacieho systému. Vhodné systémy znižujú energetickú náročnosť budovy až o 30 percent a tým znižujú náklady na vykurovanie. Ohrev TÚV a ohrev priestorov solárnou tepelnou energiou V porovnaní s fosílnymi palivami ponúka […]

čítaj viac...
Kúrenie

Izolačná fólia na oknách a radiátoroch znižuje tepelné straty

Ušetrite náklady na vykurovanie pomocou okennej fólie a fólie na radiátorOdmerajte, odrežte, nalepte, takto jednoducho ušetríte náklady na vykurovanie vďaka špeciálnym izolačným fóliám. Znižujú tepelné straty cez vonkajšiu stenu. Opatrenie, ktoré sa oplatí, pretože v mnohých starých budovách sa značná časť tepla stráca nedostatočne izolovanými stenami. Na okno aj na radiátor je izolačná fólia. Fólia […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: