Tipy na kvalitný spánok

zdravý spánok

1. Pravidelný spánkový režim

Dodržujte dobu uloženie na spánok ale aj dobu vstávanie. Táto pravidelnosť je schopná normalizovať cirkadiánní rytmus – biologický rytmus s periódou o dĺžke 20-28 hodín. Cirkadiánní rytmus je jeden z biorytmu, teda kolísaním aktivity a bdelosti Najčastejšie s denné, mesačné alebo ročné periódou. Môže ovplyvňuje našu výkonnosť v mnohých spôsoby.
2. Kvalitné relaxácie pred spaním

Relaxácia pred spaním Môže byť vykonaná Rôzne spôsobu. Napríklad použitie sprchy neba vane Môže pomôcť zmiernil napätie z celého dňa a pripraviť nás na odpočinok. Dokonca aj krátka masáž chrbta dokáže znižuje úzkosť a zvýšenie pohodlia, ktorý je prospešný pre začatie a udržanie spánku.
3. Vyhnete sa duševne stimulujúcim činnostiam pred spaním

Duševné stimulácia Môže prodloužuje dobu zaspávania. Zvlášť sa zakázať používanie mobilného telefónu tesne pred spaním.
4. Vytvorte si príjemnej atmosféry v spálni

Zvuky z ulice, televízia, nebo dokonca spolubývajúci MÔŽU bý trušivými elementy normálnymi spánkového cyklu. Pokiaľ to ide, izolujte sa od nežiadúcich zvukov. Odstráňte všetky objekty zo spálne, ktoré sú spojené s inými činnosťami, ako ked ktorým je určená. Mala by obsahovať len objekty, ktoré sú PRIAMO spojené s odpočinok, relaxáciu a láskou. Mala by takéto POkud možná obsahovať len farby, ktoré sú pohodové a príjemné. Niektoré ľudia veria, že posteľ s hlavou smerujúcou na sever je spojená s lepšími sny.
5. Vyhnete sa jedlu pred spaním

Jedlo pred spaním je pre telo záťaž a má za následok horšie zaspávanie. Celkovo bude spánok nepokojný. Ideálna doba pre posledné denné jedlo je aspoň 3-4 hod. Pred spaním.
6. NEPITE pred spaním nápoje obsahujúce kofeín

Kofeín stimuluje a udržuje organizmus v bdelosti, Což má pre navezenými spánku opačný efekt.
7. Vyhnete sa pitie alkoholu pred spaním

Konzumácia alkoholu pred spaním (Rovnako ako fajčenie), je faktor spojený s nízkou kvalitou spánku a nespavosti.
8. Vyvarujte sa Dlhých zdriemnutie Počas dne

Krátke 30 minútové zdriemnutie (nie dlhšie) po obede sú prínosov pri zlepšovaní kvality spánku.
9. Pravidelní cvičenie

Mierne cvičenie a strečing skoro ráno prispievajú k zlepšeniu kvality spánku i fyzického a duševného zdravia.
10. dostatok slnečného žiarenia

Okrem syntézy vitamínu D, pomáha slnečné svetlo také regulovať spánkový cyklus. Ľudia, ktorí sú vystavení menšiemu slnečného žiarenia majú horšiu kvalitu spánku a celkové zdravie.
Bonus: 11. Převlékejte častejšie svoje posteľná bielizeň

V čistom a voňavom ložných bielizni sa vám bude spať oveľa príjemnejšie!

Pridaj komentár

Spálňa

Moderný dizajn okenných závesov

Na začiatku histórie bol vzhľad záclon určený potrebou vytvoriť ochranu pred vetrom a počasím. Neskôr sa záclony stali indikátorom blahobytu človeka. Bohatí zdobili svoje domy drahými látkami, čím demonštrovali svoje postavenie a bohatstvo. Ich hlavným účelom však bola ochrana pred vetrom a slnkom a vytváranie útulnosti. V súčasnosti si môžete objednať ušitie záclon na mieru […]

čítaj viac...
Spálňa

Ako premeniť spálňu na miesto plné pohody a štýlu

Pri premýšľaní o tom, ako vylepšiť domov, je spálňa často miestom, kde chceme začať. Je to naše útočisko, miesto pre odpočinok a relax po dlhom dni. Ako teda zabezpečiť, aby táto miestnosť bola nielen funkčná, ale aj esteticky príťažlivá? V tomto článku vám ukážeme, ako môžete spálňu promeniť s pomocou štýlových a kvalitných bytových doplnkov […]

čítaj viac...
Spálňa

Nákup nového matraca vám môže zmeniť život

Kvalitný spánok je jedným z najdôležitejších aspektov spokojného života. Zaistí vám dostatok energie, psychickú pohodu a tiež lepšie zdravie. Napriek tomu sa mnoho ľudí prebúdza každý deň nevyspalí alebo s bolesťou. Kvalitný matrac sa môže zdať ako určitá investícia, ale jedná sa o investíciu do vášho zdravia, ktorá môže úplne zmeniť kvalitu vášho života. Na […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: