Tipy na kvalitný spánok

zdravý spánok

1. Pravidelný spánkový režim

Dodržujte dobu uloženie na spánok ale aj dobu vstávanie. Táto pravidelnosť je schopná normalizovať cirkadiánní rytmus – biologický rytmus s periódou o dĺžke 20-28 hodín. Cirkadiánní rytmus je jeden z biorytmu, teda kolísaním aktivity a bdelosti Najčastejšie s denné, mesačné alebo ročné periódou. Môže ovplyvňuje našu výkonnosť v mnohých spôsoby.
2. Kvalitné relaxácie pred spaním

Relaxácia pred spaním Môže byť vykonaná Rôzne spôsobu. Napríklad použitie sprchy neba vane Môže pomôcť zmiernil napätie z celého dňa a pripraviť nás na odpočinok. Dokonca aj krátka masáž chrbta dokáže znižuje úzkosť a zvýšenie pohodlia, ktorý je prospešný pre začatie a udržanie spánku.
3. Vyhnete sa duševne stimulujúcim činnostiam pred spaním

Duševné stimulácia Môže prodloužuje dobu zaspávania. Zvlášť sa zakázať používanie mobilného telefónu tesne pred spaním.
4. Vytvorte si príjemnej atmosféry v spálni

Zvuky z ulice, televízia, nebo dokonca spolubývajúci MÔŽU bý trušivými elementy normálnymi spánkového cyklu. Pokiaľ to ide, izolujte sa od nežiadúcich zvukov. Odstráňte všetky objekty zo spálne, ktoré sú spojené s inými činnosťami, ako ked ktorým je určená. Mala by obsahovať len objekty, ktoré sú PRIAMO spojené s odpočinok, relaxáciu a láskou. Mala by takéto POkud možná obsahovať len farby, ktoré sú pohodové a príjemné. Niektoré ľudia veria, že posteľ s hlavou smerujúcou na sever je spojená s lepšími sny.
5. Vyhnete sa jedlu pred spaním

Jedlo pred spaním je pre telo záťaž a má za následok horšie zaspávanie. Celkovo bude spánok nepokojný. Ideálna doba pre posledné denné jedlo je aspoň 3-4 hod. Pred spaním.
6. NEPITE pred spaním nápoje obsahujúce kofeín

Kofeín stimuluje a udržuje organizmus v bdelosti, Což má pre navezenými spánku opačný efekt.
7. Vyhnete sa pitie alkoholu pred spaním

Konzumácia alkoholu pred spaním (Rovnako ako fajčenie), je faktor spojený s nízkou kvalitou spánku a nespavosti.
8. Vyvarujte sa Dlhých zdriemnutie Počas dne

Krátke 30 minútové zdriemnutie (nie dlhšie) po obede sú prínosov pri zlepšovaní kvality spánku.
9. Pravidelní cvičenie

Mierne cvičenie a strečing skoro ráno prispievajú k zlepšeniu kvality spánku i fyzického a duševného zdravia.
10. dostatok slnečného žiarenia

Okrem syntézy vitamínu D, pomáha slnečné svetlo také regulovať spánkový cyklus. Ľudia, ktorí sú vystavení menšiemu slnečného žiarenia majú horšiu kvalitu spánku a celkové zdravie.
Bonus: 11. Převlékejte častejšie svoje posteľná bielizeň

V čistom a voňavom ložných bielizni sa vám bude spať oveľa príjemnejšie!

Pridaj komentár

Spálňa

Letné deky s antibakteriálnou výplňou: hlavné výhody

S nástupom horúčav sa gazdinkám uľaví, keď až do jesene schovajú ťažké deky do úložného systému. Avšak aj v lete sú chladné noci, keď sa chcete zabaliť do niečoho teplého a mäkkého. Najlepšou voľbou je v takýchto prípadoch letná deka, pod ktorou sa dobre spí ľahká prikrývka. V lete je zvykom používať ľahké prikrývky, ktorých […]

čítaj viac...
Spálňa

Farby, ktoré vám pomôžu lepšie spať

Aký by to bol život bez farieb? Od červenej po oranžovú a od zelenej po modrú, všetky tie odtiene, ktoré dokáže ľudské oko vnímať a rozlíšiť, robia náš život krajším, „zafarbujú“ nás jedinečným štýlom, ktorý si musíme každý deň vážiť. Okrem symboliky majú farby mimoriadne dôležitý vplyv na ľudskú psychiku. Vysielajú nám rôzne stavy, emócie, pocity, spomienky, preto […]

čítaj viac...
Spálňa

Posteľné obliečky z egyptskej bavlny

Prekonajte atmosféru svojej spálne štýlovými obliečkami z egyptskej bavlny s počtom vlákien 1000. Priedušný satén dodáva obliečkam jemný lesk, ktorý sa hodí k jeho luxusnej jemnosti, pričom do každého priestoru vnáša prvky tepla, elegancie a pohodlia. Aby sme vyhoveli všetkým dekoratívnym a relaxačným potrebám našich zákazníkov, naše posteľné obliečky boli odborne navrhnuté tak , aby poskytovali dokonalý pocit na […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: