Pár dobrých dôvodov, prečo používať drevo

V poslednej dobe sa drevo stáva súčasťou moderného interiérového dizajnu, či už je to v obývacej izbe, kuchyni, alebo dokonca aj v spálni. Aj keď je to materiál zväčša používaný v stavebníctve, na nosné konštrukcie a doplnky rôznych budov, ako dekoratívny drevený obklad sa teší obľube tiež. Môže to byť forma solitéru, ktorý krásne vynikne v priestore a s doplnkami, ako je sklo a kov vytvára ojedinelú atmosféru. Doprajte si ju vo svojom okolí aj vy a uvidíte, že je to pohľad na nezaplatenie.

Flexibilný materiál

Drevo je adaptabilný a univrzálny materiál, takmer pre každý typ súkromných aj komerčných budov. Jeho najrôznejšie druhy ponúkajú nekonečné, interiérovo dizajnové nápady. Použitie tatranského profilu je z estetického hľadiska predzvesťou útulného štýlu, prináša pevnosť a spestruje inak nudný a nenápadný priestor. V jeho ponuke máte rôzne typizované rozmery a dĺžky.

Takéto obklady sú nastavené tak aby vydržali normálne opotrebenie, lepšie ako iné materiály. Ich životnosť je vyššia, čo môžete podporiť aj ochranným náterom. Taktiež sú veľmi hygienické, udržujú teplo, a ako izolant regulujú vnútornú vlhkosť budovy. Naviac sa dá tento materiál veľmi ľahko recyklovať.

V porovnaní s mnohými inými stavebnými materiálmi je drevo najviac tvarovateľné a dekortívne. Nemusíte rozmýšľať nad tým, že je potrebné obložiť všetky priestory, stačí malý kúsok steny a kus originálneho zdobenia je na svete. V doplnení s dekorom omietky alebo kovu si vytvoríte zaujímavé dizajnérske kúsky.

Niet divu, že si tento materiál obľúbili aj mnohí umelci a architekti. Jeho všestranné použitie nemá naozaj žiadne hranice. Za bezkonkurenčné ceny je to ideálne riešenie a v prípade, že by ste si tento komfort cheli dopriať aj vy, viac informácií nájdete na tatranskyprofilpredaj.sk.

Pridaj komentár

Obývacia izba

Aké sú bavlnené obliečky

Bavlna je skutočným svetovým lídrom na trhu v ľahkom priemysle. Ide o unikátny materiál vytvorený na báze prírodného prírodného vlákna, ktorý má vynikajúce prevádzkové vlastnosti. Pri výbere posteľnej bielizne pre domácnosť, najmä obliečok, sa oplatí dôkladne pozrieť na bavlnené výrobky. Sú príjemné na dotyk, mimoriadne ekologické a bezpečné. Druhy bavlnenej posteľnej bielizne Chintz je luxusný […]

čítaj viac...
Obývacia izba

Ako si vybrať farebnú schému do obývačky

Pri výbere farebnej schémy pre vašu obývaciu izbu je potrebné vziať do úvahy niekoľko dizajnových prvkov. Tu je zoznam primárnych hľadísk, ktoré je potrebné zohľadniť pri práci na vytváraní harmonickej farebnej schémy pre váš hlavný obytný priestor. Pracujte okolo stálych prvkov dizajnuFarby na niektorých povrchoch vo vašej obývačke je možné relatívne ľahko meniť a iné […]

čítaj viac...
Interiér Obývacia izba

3 kútiky, ktoré MUSÍ MAŤ KAŽDÝ MUŽ vo svojej domácnosti

Idete do nového alebo vylepšuje vaše bývanie? Je úplne jedno, či zariaďujeme staromládenecký byt, či spoločnú domácnosť. Každý muž potrebuje svoj intýmny priestor, aby sa cítil ako doma. To je bez debaty. Neviete však, čo do neho rozhodne musíte zakomponovať? Poradíme vám. Ako to už býva vo vzťahoch, mnohé vzťahové veci sa dajú vtesnať pod […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: