Jarné upratovanie bez chémie

Ako na čisté okná
na bežne znečistené okná použijeme roztok prírodného mydla rozpustenými vo vode a trochy octu neba citrónovej šťavy. Môžeme také rozmiešať 1 balíček pudinkových prášku v piatich litroch vody. Doleštite len suchou handričkou.
Na zaschnutých špinu nebo mušince pomoze rozkrojená cibule, ktorú okná potierame, Kým špina nepustí. Pomáha také otrie okná starými pančuchy.
Na okná bez šmúh pomáhala našim babičkám jelenice. Ak máte doma kúsok, vaše okná získajú vysoký lesk. Ak nie, Skúste novinový papier, ktorým nazávěr okná preleštiť. Výsledok je úžasný.
Ocot a sóda na špinu, pleseň aj vodný kameň
Na vyčistenie práčky a zbavenie vodného kameňa použite liter octu, ktorý nalejete do zásobníka na pracie prostriedky. Práčku potom rozsvieti na program s vyvárku, nechajte ohrané vodu a vypnete ju. Po cca 20 minútach, kedy necháte ocot pôsobí, program priblížite do konca. Takto zbavíte práčku také zápachu.
Podobne zbavíte vodného kameňa aj varnú kanvicu, dlaždice v kuchyni aj kúpeľni aj miesta okolo vodovodných batérií. Svojim silnými dezinfekčnými účinkami vás zbaví aj plesniam.
Sódu v kúpeľni a kuchyni použijeme na vyčistenie škár v obkladoch. Naviac je sóda veľkým bojovníkom s mastnotou, takže je vhodná pre vyčistenie plôch okolo kachlí. Nasypte do horké vody sódu a ponorte do pripravené kúpeľa mriežku z plynového sporáku alebo z rúry. Budete prekvapení, ako rýchlo sa zbavíte mastného povlaku.
Aj citrón, soľ neba olej pri upratovaní pomoze
Citrón pomáha podobne ako ocot, navyše príjemnejšie vonia. Môžete ním vyčistiť škvrny na hrdze, zbaviť zápachu umývačku riadu alebo treba odstrániť mastnotu z mikrovlnky. Toho docile tím, že prekrojenie citrón reznou plochou hore zahrejete asi 20 sekúnd v mikrovlnke. Potom už ju len pritláčaním handričkou alebo hubkou.
Soľ má také dezinfekčné účinky. Nie nadarmo ju mäsiari používajú na čistenie kláty na búranie mäsa. Vy si také Môžete soľou vyčistiť drevené riadu. Olej zase pomáha hydratovať drevený nábytok, stačí ho nanesiete handričkou na nelakované plochy.

Interiér

Kombinované sauny pre pohodlie celej rodiny

Objavte najnovší trend v oblasti sáun, ktorý spája tradičnú fínsku saunu s modernou technológiou pre nezabudnuteľný zážitok pre vaše telo a dušu. Výsledkom sú kombinované sauny. Fínska sauna vám pomôže vyplaviť toxíny z tela, zatiaľ čo infračervený ohrievač zahreje vaše telo a pomôže vám zotaviť sa. Samozrejmosťou je zaujímavé dizajnové riešenie. Kombinované sauny a nezameniteľný […]

čítaj viac...
dekoračná omietka
Interiér

Dekoračná omietka je vynikajúcim riešením na zdobenie interiéru

Dekoračná omietka je typ materiálu na dekoráciu interiéru miestnosti na báze minerálnych alebo syntetických zlúčenín a pridanie farebných plnív. Toto je ideálne riešenie do interiéru! Obloženie stien dekoratívnou omietkou je veľmi obľúbeným spôsobom, ako dať interiéru jedinečný štýl. Používa sa v bytoch, súkromných domoch, zdravotníckych a komerčných zariadeniach, pretože okrem dobrého vzhľadu je omietka vynikajúcim […]

čítaj viac...
Interiér

Moderný dizajn v domácnosti? Stavte na sklenené prvky!

Sklo je v kurze. Je elegantné, štýlové a pôsobí exkluzívne. Prináša do bytu prirodzené denné svetlo, čo je v dnešnej dobe veľmi žiadaná vlastnosť. Čím viac skla, tým viac svetla. Byt hravo presvetlíte použitím sklenených stien, dverí, schodiska, zrkadlami a ďalšími sklenenými prvkami. Využitie sklenených prvkov v bytovom dizajne stalo obrovským trendom. Celosklenené dvere, sklenené priečky, schodiská, sklenený nábytok, […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: