Farba na betón zachráni aj nepekné schodisko

Schodisko rodinného domu, panelákový balkón, podlaha v kotolni či dielni. V prípade všetkých je po istom čase jasné, že majú niekoľko rokov už za sebou. Betón, z ktorého sú vyrobené, už po nejakej dobe nevyzerá ako predtým. Ich vzhľad môžete obnoviť dlažbou či dreveným obkladom, no ak sa vám táto investícia práve veľmi nehodí, tento problém ľahko vyrieši farba na betón.

 

ID:147143603

 

Farba na betón – riešenie, ktoré zvládnete sami

Schodisko z brúseného betónu bolo kedysi veľmi trendy. Dokonca až tak, že ho mal v dome takmer každý. V dobe výstavby patrilo k veľmi atraktívnym riešeniam a znamenalo zaujímavú alternatívu ku kachličkám či surovému betónu. Dnes už však veľmi vábne nevyzerá, čo narúša aj celkový vzhľad príbytku. Hoci by najlepšie bolo ukryť také schodisko pod masívne drevo, nemusí vám to práve vyhovovať z finančných či iných dôvodov. Jednoduchým a výrazne lacnejším riešením je farba na betón, s ktorou to zvládnete aj bez pomoci remeselníkov.

 

Práca na jeden deň

Túto prácu zvládnete dokončiť aj za jediný deň, na ktorého konci vás čaká vynovené schodisko. Na začiatku ale musíte vziať do rúk špachtľu a zoškrabať všetko, čo na schodoch zavadzia. Či už je to zvyšok stavebného lepidla, malty, fŕkance farby či zvyšok stierky. S väčšinou si poradí nabrúsená špachtľa, ktorá má pevnú čepeľ. Potom všetok neporiadok povysávajte a odhalia sa vám čisté schody.

 

Odstráňte mastnotu, oblepte a maľujte

Farba na betón dokonale lipne na keramických kachličkách i brúsenom betóne, pokiaľ v tom nebráni mastnota. Preto je potrebné sa jej zbaviť ako na schodoch, tak i podestách. Pritom je najvhodnejšou voľbou draselné mydlo na podlahy. Susediacu plochu môžete oblepiť maliarskou páskou alebo len na okraje použite tenký štetec. A už len vezmite farbu na betón, valček a môžete maľovať.

 

Foto: Bigstockphoto