Prečo zvoliť vinylovú podlahu

Medzi podlahové krytiny novej generácie neodmysliteľne patrí vinylové podlahy. Do popredia záujmu sa dostali predovšetkým vďaka vysokej odolnosti. Kam sa vinylové podlahy hodí a aké sú ďalšie prednosti tejto krytiny?
Obľúbenosť si vinylové podlahy získali vďaka tomu, že skvele imitujú ako drevo, tak kameň alebo dlažbu. Ich cena je však výrazne nižšia, než napríklad u drevenej podlahy. Drevená podlaha tiež nie je ani zďaleka tak odolná ako tá vinylová. Vďaka svojim úžitkovým vlastnostiam, je vinyl veľmi obľúbeným podlahovým materiálom napríklad pre náročných vybavenie komerčných priestorov.

Prečo volíme vinylovú podlahu?
Dôvodov, prečo zvoliť vinylovú podlahu, je hneď niekoľko. Zaobstarať si ju môžete samozrejme ako do komerčného objektu, tak priamo k vám domov.

Elegantný dizajn je asi najlákavejšie vlastností. Na výber máte z nepreberného množstva dekorov – od imitácia všetkých možných druhov dreva až po imitáciu dlažby či kameňa. Takže máte možnosť zvoliť si taký dekor, ktorý presne zapadne do vašej domácnosti a nijako nenaruší vzhľad vášho interiéru.

Svetlejšie dekor opticky zväčší priestor, sú na ňom však ihneď znateľná sebemenší znečistenia a pod. Moderné sú dekory tmavé, ktoré sa hodia do väčších priestorov a tam, kde je potrebné zvoliť teplejšie farby.

Vinyl sa lepia celoplošne – je docielená skvelá akustika místnostiNeodmyslitelnou vlastnosťou vinylové podlahy je vysoká odolnosť voči opotrebovaniu. Je to dané kvalitné ochrannou vrstvou, ktorá odolá ako mechanickému poškodeniu, vyblednutiu, tak je odolná aj voči pazúrikom vašich domácich maznáčikov.

Vinylové podlahy sú nalepované celoplošne, a vďaka tomu v kombinácii s charakteristikou samotného materiálu je docielené skvelé akustiky v miestnosti. To je ďalším príjemným zistením pre budúceho majiteľa vinylové podlahy.

Výhody vinylových podláh
Narozdiel od drevených podláh alebo dlažby vám vinylová podlaha zaručuje vysoký komfort pri chôdzi. Môže za to mäkký povrch podlahy.

Vinylová podlaha je tiež vhodným povrchom pre podlahové kúrenie, pretože je odolná voči vlhkosti a vode, teda ju môžete umiestniť napríklad aj do kúpeľne.

Najdôležitejšou vlastnosťou tejto podlahy je pre všetkých gazdinky ľahká udržiavateľnosť. Nemusíte používať žiadne špeciálne prostriedky, ako napríklad pri drevených alebo plávajúcich podláh.

Vinylové podlahy sú vďaka všetkým svojim vlastnostiam čím ďalej tým obľúbenejšie podlahovou krytinou. Isté je, že ich obľúbenosť bude aj naďalej stúpať.

Podlahy

Nerezové skrutky a spojovací materiál pre stavbu terasy

Každý skúsený remeselník ale aj zručný domáci majster vie, že aj montáž terasy si vyžaduje čas na prípravu, aby bola terasa namontovaná kvalitne a bezpečne. Správna voľba terasových skrutiek a montážneho príslušenstva je dôležitý krok pre bezchybnú realizáciu drevenej terasy. Terasové skrutky sú špeciálne navrhnuté na montáž terasových drevín, aby spĺňali požiadavky pre montáž a dlhú životnosť drevenej […]

čítaj viac...
Podlahy

Ako si vybrať vinylové podlahy pre váš domov

Výber správnej podlahy pre váš domov môže mať vplyv na vašu estetiku a výber interiérových dekorácií. Ak si vyberiete podlahu, ktorá nezodpovedá zvyšku miestnosti, alebo ktorú nemožno ľahko aktualizovať tak, aby vyhovovala iným dizajnovým možnostiam, vaše sny o interiérovom dizajne by mohli klesnúť. Ak však investujete do vinylovej podlahy pre váš domov, vaša podlaha sa […]

čítaj viac...
Podlahy

Šedo biela je moderný trend podláh

Drevené podlahy sú jednou z najlepších možností pre domy, byty a kancelárie. Existuje toľko farieb, štruktúr a vzorov, ktoré sa dajú použiť takým spôsobom, že žiadne dve podlažia nie sú úplne rovnaké. Od dubu z tvrdého dreva po chladnú a pokojnú sivobielu drevenú podlahu môže každý štýl sprostredkovať odkaz, ktorý chcete vyjadriť vo svojom dome. […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: