Drevená podlaha dodá šmrnc každému interiéru

Drevené podlahy sú od nepamäti vnímané ako podlahové krytiny, ktoré do interiéru vnášajú pocit pohody, pokoja a tepla. Ich prirodzená originálna kresba je veľmi žiadaná a oceňovaná. A to aj napriek tomu, že aj kvalitná dlážkovica so sebou nesie povinnosti v podobe špeciálnej údržby. 

Floor heating. Young woman walking in the house on the warm floor. Gently walked the wooden panels.
 

Prírodné drevo prináša pocit tepla

Prírodný charakter drevo priam predurčuje na využitie nielen v exteriéroch, ale aj do interiérov našich bytov či domov. Pocit tepla a akejsi pohody je pri dreve daný jeho nízkou tepelnou vodivosťou. Naše telo napríklad pri kontakte s drevenou podlahou to vníma ako na dotyk príjemne teplý povrchový materiál. Dlážkovica (palubovka) tak spravidla vnáša príjemnú tepelnú pohodu, a to aj keď po nej chodíme naboso.

 

Kde sa hodia drevené podlahy?

Dlážkovica je vhodná predovšetkým do obytných priestorov, kancelárií a v podstate všade tam, kde podlaha nie je vystavená veľkému zaťaženiu. Výhodou drevených podláh oproti tým ostatným je fakt, že sa pri poškodení dajú zbrúsiť. Predtým ako si zriadite takúto podlahu, zvážte, akej veľkej záťaži bude vystavená.

V porovnaní s laminátovou podlahou má tá drevená vyššiu cenu a je náročnejšia na údržbu, no v momente ako sa prejdete po drevenej podlahe, už nebudete chcieť inú. Výhodou je, že drevo nezachytáva prach ani alergény, takže je vhodná aj do domácnosti alergika.

 

Dlážkovica sa musí zžiť s miestnosťou

Dlážkovica (palubovka) sa vyrába z jedného kusu reziva a vo väčšine prípadov sa spája perom a drážkou. Práve vďaka tomu sa vytvorí jednoliaty povrch. Pred samotnou pokládkou drevenej podlahy je dôležité zabezpečiť v miestnosti určité kritéria. Napríklad teplota by mala byť okolo 20°C a vlhkosť vzduchu v rozmedzí 45 – 65 %. Palubovka by mala byť približne tri dni v takejto miestnosti, aby sa stihla aklimatizovať.

 

Foto: Bigstockphoto

Podlahy

Nerezové skrutky a spojovací materiál pre stavbu terasy

Každý skúsený remeselník ale aj zručný domáci majster vie, že aj montáž terasy si vyžaduje čas na prípravu, aby bola terasa namontovaná kvalitne a bezpečne. Správna voľba terasových skrutiek a montážneho príslušenstva je dôležitý krok pre bezchybnú realizáciu drevenej terasy. Terasové skrutky sú špeciálne navrhnuté na montáž terasových drevín, aby spĺňali požiadavky pre montáž a dlhú životnosť drevenej […]

čítaj viac...
Podlahy

Ako si vybrať vinylové podlahy pre váš domov

Výber správnej podlahy pre váš domov môže mať vplyv na vašu estetiku a výber interiérových dekorácií. Ak si vyberiete podlahu, ktorá nezodpovedá zvyšku miestnosti, alebo ktorú nemožno ľahko aktualizovať tak, aby vyhovovala iným dizajnovým možnostiam, vaše sny o interiérovom dizajne by mohli klesnúť. Ak však investujete do vinylovej podlahy pre váš domov, vaša podlaha sa […]

čítaj viac...
Podlahy

Šedo biela je moderný trend podláh

Drevené podlahy sú jednou z najlepších možností pre domy, byty a kancelárie. Existuje toľko farieb, štruktúr a vzorov, ktoré sa dajú použiť takým spôsobom, že žiadne dve podlažia nie sú úplne rovnaké. Od dubu z tvrdého dreva po chladnú a pokojnú sivobielu drevenú podlahu môže každý štýl sprostredkovať odkaz, ktorý chcete vyjadriť vo svojom dome. […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: