Aké výhody a nevýhody prináša domáce bazén?

domáci bazén

Domáce bazén uchváti snáď úplne každého. Luxusný doplnok pre jedny, nevyhnutnosť pre iné. Hlavné dôvody obstaranie bazéne sú relaxácie a letná zábava pre deti. Výdavky ale nie sú jednorazové a celý systém vyžaduje pravidelnú a často aj nákladnú údržbu. Plánujete výstavbu či kúpu domáceho bazéna? Poďte si s nami prejsť klady a zápory, ktoré so sebou investície nesie.

Uvoľnenie a rekreácia na vlastnej záhrade

V miernom klímy Českej republiky možno vonkajší bazén užiť minimálne tri mesiace z celého kalendárneho roka. Vnútorné bazény nie sú závislé na výkyvoch počasia, ich využitie je teda niekoľkonásobne vyššia.

Výhody: Plavecký bazén je skvelým vyžitím ako pre dospelých, tak pre deti. Poskytuje priestor pre cvičenie, hry a ďalšie aktivity. Niet nad letné večerné party pri vlastného bazéne.

Nevýhody: Pre malé deti a neplavcov všeobecne môžu byť hlboké bazény skutočným nebezpečenstvom. Ani investície do bezpečnostných prvkov by sa nemala podceniť. Najmä pre deti je vhodné zakúpenie nafukovacích viest a ďalších vychytávok. Zároveň púšťate Ak do svojho bazéna kamaráta či suseda, vždy sa nezabudnite opýtať, či vie plávať. Domácich nešťastie už bolo dosť.

obstarávacia cena

Plavecký bazén je veľkou investíciou a je teda potrebné ju dobre premyslieť. Kúpite Ak je dom, ktorý už bazén má, vyjde vám lacnejšie ako inštalácia nového.

Výhody: V súčasnosti sa obstarávacia cena bazéna nepohybuje tak vysoko, ako sme boli zvyknutí pred rokmi. Zároveň jeho kúpou zvyšujete predajnú cenu domu (pokiaľ o predaji uvažujete) a atraktivitu domu pre potenciálneho kupca.

Nevýhody: Rovnako tak ako kúpený dom s bazénom vyjde lacnejšie ako stavba nového komplexu, aj predaj vášho domu nevráti pôvodnej investíciu do bazéna. Výdavky na renovácie a modernizácie vášho domu idú za vami, nie za dychtivým kupcom.

údržba

Správna starostlivosť o váš bazén vyžaduje nielen čas, ale aj podrobnej znalosti bazénovej chémie a ďalších prostriedkov, ktoré sú určené k starostlivosti o neho.

Výhody: Ľudia, ktorí bazén sami vybudujú, väčšinou vedia o jeho údržbe veľa. Predsa len, keď už si také dielo postavili, neradi sa pozerajú na jeho úpadok. Ak plánujete kúpu domu s bazénom, vždy sa zamerajte na jeho stav a venovanú starostlivosť. Zistite si od odborníkov, ako sa o daný typ bazéna správne starať. Pomôže vám to správne sa rozhodnúť a neprešiel. Zároveň môžete vziať do úvahy pozvanie znalecké firmy, ktorá sa vám o bazén postará sama. Ak zodpovednosť za chod bazéna nechcete mať na sebe, zverte ju odborníkom.

Nevýhody: Ak sa o bazén správne nestaráte, riskujete tak zdravotný, ako bezpečnosťou komplikácie. Vhodne zvolená bazénová chémia sa postará o správnu výške PH. Nevhodné prostriedky môžu viesť k rastu rias a ďalších baktérií, čo ľahko vedie k ochoreniu užívateľov bazéna.

Domáce bazény sú nádhernou atrakcií. Spolu so správnou starostlivosťou budete z tejto investície ťažiť dlho a prinesie vám veľa krásnych okamihov.

Pridaj komentár

Bazény

História záhradných kadí Scandispa: od tradičného rituálu k luxusnej relaxácii

Ponorte sa do záhradných kadí a objavte ich históriu, ako sa vyvíjali od tradičných rituálov až po moderný symbol luxusu a relaxu pod značkou Scandispa. História záhradných kadí: Viac než len moderný trend Záhradné kade existujú v rôznych podobách už celé stáročia. Od tradičných drevených kadí používaných na rituálne kúpanie až po dnešné  elektrické zahradné […]

čítaj viac...
Bazény

Nalepte bazénovú fóliu

Aký je najlepší spôsob nalepenia bazénovej fólie? Pre maximálnu priľnavosť a pokiaľ ide o profesionálne lepenie, je najlepšie použiť kontaktné lepidlo. Pri veľkých trhlinách alebo dierach pomáhajú opravné záplaty, ktoré sú dostupné aj samolepiace. Rýchle opravy, dokonca aj pod vodou, je možné vykonať okamžite vďaka opravnej páske. Kontaktné lepidlo je ideálne na lepenie poškodení v […]

čítaj viac...
Bazény

Celoročný bazén ako riešenie na kúpanie aj cez zimu.

Väčšina ľudí si slovo „bazén“, spája s letom. Dobrá správa je, že udržiavať celoročný bazén je viac ako uskutočniteľné a dokonca aj cenovo dostupné. Aké sú výhody domáceho bazéna? Výhody domáceho bazéna ďaleko presahujú zjavné pohodlie. Či už je to ozdoba exteriéru, alebo interiéru, mať svoju vlastnú oázu na oddych, nie len že otvára dvere […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: