domáci bazén

Aké výhody a nevýhody prináša domáce bazén?

Domáce bazén uchváti snáď úplne každého. Luxusný doplnok pre jedny, nevyhnutnosť pre iné. Hlavné dôvody obstaranie bazéne sú relaxácie a letná zábava pre deti. Výdavky ale nie sú jednorazové a celý systém vyžaduje pravidelnú a často aj nákladnú údržbu. Plánujete výstavbu či kúpu domáceho bazéna? Poďte si s nami prejsť klady a zápory, ktoré so sebou investície nesie.

Uvoľnenie a rekreácia na vlastnej záhrade

V miernom klímy Českej republiky možno vonkajší bazén užiť minimálne tri mesiace z celého kalendárneho roka. Vnútorné bazény nie sú závislé na výkyvoch počasia, ich využitie je teda niekoľkonásobne vyššia.

Výhody: Plavecký bazén je skvelým vyžitím ako pre dospelých, tak pre deti. Poskytuje priestor pre cvičenie, hry a ďalšie aktivity. Niet nad letné večerné party pri vlastného bazéne.

Nevýhody: Pre malé deti a neplavcov všeobecne môžu byť hlboké bazény skutočným nebezpečenstvom. Ani investície do bezpečnostných prvkov by sa nemala podceniť. Najmä pre deti je vhodné zakúpenie nafukovacích viest a ďalších vychytávok. Zároveň púšťate Ak do svojho bazéna kamaráta či suseda, vždy sa nezabudnite opýtať, či vie plávať. Domácich nešťastie už bolo dosť.

obstarávacia cena

Plavecký bazén je veľkou investíciou a je teda potrebné ju dobre premyslieť. Kúpite Ak je dom, ktorý už bazén má, vyjde vám lacnejšie ako inštalácia nového.

Výhody: V súčasnosti sa obstarávacia cena bazéna nepohybuje tak vysoko, ako sme boli zvyknutí pred rokmi. Zároveň jeho kúpou zvyšujete predajnú cenu domu (pokiaľ o predaji uvažujete) a atraktivitu domu pre potenciálneho kupca.

Nevýhody: Rovnako tak ako kúpený dom s bazénom vyjde lacnejšie ako stavba nového komplexu, aj predaj vášho domu nevráti pôvodnej investíciu do bazéna. Výdavky na renovácie a modernizácie vášho domu idú za vami, nie za dychtivým kupcom.

údržba

Správna starostlivosť o váš bazén vyžaduje nielen čas, ale aj podrobnej znalosti bazénovej chémie a ďalších prostriedkov, ktoré sú určené k starostlivosti o neho.

Výhody: Ľudia, ktorí bazén sami vybudujú, väčšinou vedia o jeho údržbe veľa. Predsa len, keď už si také dielo postavili, neradi sa pozerajú na jeho úpadok. Ak plánujete kúpu domu s bazénom, vždy sa zamerajte na jeho stav a venovanú starostlivosť. Zistite si od odborníkov, ako sa o daný typ bazéna správne starať. Pomôže vám to správne sa rozhodnúť a neprešiel. Zároveň môžete vziať do úvahy pozvanie znalecké firmy, ktorá sa vám o bazén postará sama. Ak zodpovednosť za chod bazéna nechcete mať na sebe, zverte ju odborníkom.

Nevýhody: Ak sa o bazén správne nestaráte, riskujete tak zdravotný, ako bezpečnosťou komplikácie. Vhodne zvolená bazénová chémia sa postará o správnu výške PH. Nevhodné prostriedky môžu viesť k rastu rias a ďalších baktérií, čo ľahko vedie k ochoreniu užívateľov bazéna.

Domáce bazény sú nádhernou atrakcií. Spolu so správnou starostlivosťou budete z tejto investície ťažiť dlho a prinesie vám veľa krásnych okamihov.

Pridaj komentár